Uroda

Tematyczny serwis internetowy!

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to aktualnie powszechny problem. Wiele dzieci ma kłopoty związane z należytym rozwojem. Przyczyn może być wiele. Specjaliści nie potrafią wskazać tych najważniejszych. Jedno jest oczywiste: takie dzieci potrzebują terapii. Ogromne znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – zalety
Rodzice, jeśli dowiadują się o problemach rozwojowych swojego dziecka są przerażeni. Wiadomo, że jest to ogromna trauma. Gdy minie pierwszy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania optymalnej terapii. Wkład rodziców jest nieoceniony i bezpośrednio przekłada się na szczęście dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość niedawno stworzona terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym zbudowała podstawy terapii która wspiera dzieci dzieci autystyczne. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Mnóstwo rodziców chętnie z niej korzysta. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na stymulowaniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to ma miejsce spontanicznie w przypadku dziecka zdrowego. Zasadnicze znaczenie posiada nauka czytania. Dlatego dziecko od razu uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – niesamowite,że 2-letnie dzieci potrafią nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci łatwiej pojmują otaczającą je rzeczywistość, kiedy potrafią czytać.

Terapia Metodą Krakowską rozpoczyna się od słuchania specjalnych nagrań za pomocą słuchawek. Ten etap jest dość wymagający, z uwagi na to, że dziecko nie chce słuchać.
Kolejna faza to wykorzystywanie przeróżnych pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku takie umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, szeregowanie, logikę, nazywanie emocji a także wiele innych. Pomoce terapeutyczne wymienione powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry, zabawki, karty i inne.

Metoda Krakowska to odnosząca sukcesy terapia. Należy ją szczegółowo, aby pomóc swojej pociesze.
źródło: https://juniora.pl/

Categories: Moda

Comments are closed.